Prezenty na Komunię! zobacz ofertę

Opublikowano Dodaj komentarz

Jak ułożyć serwetki podczas Wigilii? Kilka prostych sposobów na piękną aranżację stołu

Dekoracyjna serwetka na stół wigilijny z bałwankami oraz personalizowanymi życzeniami

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w całym roku. To właśnie wtedy budzi się w nas chęć pomagania innym, współczucie oraz wiele innych cech, o których zapominamy w codziennej rutynie. W tym okresie chcemy aby wszystko było idealne, aby nasze rodziny przeżyły kolejne niezapomniane święta. Dla Panien domu liczy się każdy detal, czy to podczas aranżacji stołu wigilijnego, czy w czasie przygotowywania tradycyjnych potraw. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. W dniu Wigilii nie możemy zapomnieć o sianku, świecy wigilijnej, opłatku, czy pozostawieniu jednego wolnego miejsca dla osoby potrzebującej. Jest jednak jeszcze kilka innych rzeczy, dzięki którym nasza wieczerza będzie wyjątkowa. 

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w całym roku. To właśnie wtedy budzi się w nas chęć pomagania innym, współczucie oraz wiele innych cech, o których zapominamy w codziennej rutynie. W tym okresie chcemy aby wszystko było idealne, aby nasze rodziny przeżyły kolejne niezapomniane święta. Dla Panien domu liczy się każdy detal, czy to podczas aranżacji stołu wigilijnego, czy w czasie przygotowywania tradycyjnych potraw. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. W dniu Wigilii nie możemy zapomnieć o sianku, świecy wigilijnej, opłatku, czy pozostawieniu jednego wolnego miejsca dla osoby potrzebującej. Jest jednak jeszcze kilka innych rzeczy, dzięki którym nasza wieczerza będzie wyjątkowa. 

Jak przygotować idealną zastawę świąteczną? – odświętne dekoracje bożonarodzeniowe

Dekoracja stołu na czas wieczoru wigilijnego, jak i pozostałych dni Świąt Bożego Narodzenia, jest bardzo ważnym elementem wystroju pomieszczenia. Stół jest tym miejscem gdzie dzieje się najwięcej. Oznacza to, że mamy tam spore pole do popisu. Zawsze jednak należy zacząć od dobrania odpowiedniej bazy, czyli białego obrusu. Cudownym dodatkiem do tak tradycyjnej podstawy będzie bieżnik zachowany w odcieniach typowych dla Świąt Bożego Narodzenia. Następnym elementem jest odpowiednia zastawa stołowa. Porcelanowe naczynia oraz przepięknie ułożone sztućce to tylko połowa sukcesu. Dekoracje ustawione na stole wigilijnym z pewnością dodadzą uroku całej aranżacji. Dodatki powinny być dobrane w taki sposób, aby nie przytłoczyły za bardzo swoją dekoracją, ale muszą odznaczać się elegancją. Świece to bardzo ważna część wystroju, która sprawi, że pomieszczenie wyda się bardziej przytulne. Połączenie wazonów ze świecznikami lub kryształowymi detalami sprawi, że pomieszczenie nabierze luksusowego klimatu.

Serwetki jako niezbędny dodatek na każdym przyjęciu – świąteczne wzory serwetek papierowych

Wyżej wymieniliśmy najważniejsze elementy, o których należy pamiętać podczas przygotowywania się do świątecznej uczty. Jednak nie powiedzieliśmy o tej jednej, najważniejszej rzeczy – o serwetkach świątecznych. To właśnie im jest poświęcony dzisiejszy artykuł. Chcielibyśmy przedstawić Wam kilka świątecznych modeli serwetek, które możecie znaleźć w sklepie internetowym ŚwistakPakuje.pl. Serwetki papierowe świąteczne nie muszą być nudne i zachowane w jednym kolorze. Dziś możemy spotkać personalizowane serwetki papierowe, ozdobione pięknymi, świątecznymi grafikami, np. serwetki świąteczne z choinką. Każdy model serwetek jest trzywarstwowy, co sprawia, że są bardzo wytrzymałe. Dodatkowo każda przyjmuje wymiary 33x33cm po rozłożeniu, jest to standardowy rozmiar serwetek. Każda personalizowana serwetka posiada również nadrukowane życzenia bożonarodzeniowe. Jest to niezwykły detal, który z pewnością zachwyci wszystkich gości.

Serwetki, które można układać w przestrzenne formy – niezwykle grube serwetki flizelinowe

Eleganckie serwetki na Boże Narodzenie nadadzą całości pięknego wyglądu. Na stole wigilijnym warto zastosować flizelinowe serwetki! Ten niezwykły impregnowany papier sprawia, że serwetka jest sztywna oraz pozwala na złożenie jej w rozmaite formy. Serwetki flizelinowe nie tylko są grube i sztywne, ale także większe niż standardowe papierowe serwetki. Ich niezaprzeczalnym atutem jest wielowariantowość, co pozwala dobrać odpowiedni kolor oraz motyw do wybranych wcześniej dekoracji i wystroju. Do kompletu warto wybrać praktyczne i eleganckie kieszonki na sztućce, które idealnie dopełnią całą aranżację. Piękna dekoracja stołu wigilijnego sprawi, że całość nabierze fantastycznego klimatu i oczaruje gości. Jednak wróćmy do głównego tematu artykułu – jak złożyć serwetki na wigilię? Aby wzbogacić naszą aranżacje na stole warto pomyśleć nad trochę innymi dekoracjami niż świece, czy kryształki. Serwetki złożone w wyjątkowy sposób będą idealnym dodatkiem do zastawy stołowej.

Serwetki ułożone w bożonarodzeniowe kształty – serwetka złożona w choinkę

Serwetki na Święta Bożego Narodzenia można ułożyć przy nakryciu każdego gościa lub na talerzyku. Gładkie serwetki wspaniale prezentują się w dekoracyjnych serwetnikach lub zwinięte w rulon i przewiązane ozdobną wstążką, czy pierścieniem. W zależności od wystroju stołu i dodatków, można również nadać im określony kształt. Jedną z naszych propozycji jest serwetka ułożona w kształt choinki. To niezwykłe symboliczne drzewko jest jednym z najbardziej charakterystycznych ozdób podczas Świąt Bożego Narodzenia. W kulturze chrześcijańskiej uważa się, że zielony kolor choinki to symbol nieprzemijającego życia. Taki rodzaj ułożenia możemy połączyć z dodatkami o podobnym motywie graficznym, np. opłatek personalizowany, serwetki z motywem choinki, czy kieszonki na sztućce z nazwiskiem

Buciki elfa zrobione z flizelinowej serwetki – nietypowa dekoracja na wigilię

Elfy to najlepsi pomocnicy Świętego Mikołaja. Są specjalistami w robieniu prezentów oraz w spełnianiu marzeń dzieci i dorosłych z całego świata. Z pomocą kilku prostych ruchów i zgięć możemy zaprosić elfy do naszego domu na ucztę wigilijną. Z serwetki flizelinowej możemy złożyć uroczy bucik elfa. Taka dekoracja będzie idealna, kiedy na wigilie zaproszone są dzieci. Do środka bucika możemy włożyć świąteczne czekoladki lub krówki ze świąteczną etykietą.

Elegancki rożek świąteczny – alternatywa dla kieszonek na sztućce

Wieczerza Wigilijna od zawsze odznacza się niezwykłą elegancją. Dekoracje, które chcemy wykorzystać w tym niezwykłym dniu również muszą podkreślać charakter uroczystości. Najlepiej zacząć od odpowiedniego nakrycia dla gości. W tym celu możemy wykorzystać serwetki złożone w świąteczny rożek, przypominający kieszonkę na sztućce. Serwetka niekoniecznie musi posłużyć jako kieszonka. Może być również praktycznym dodatkiem, do którego można dołożyć gałązki świerku, wysuszoną pomarańczę z goździkami lub ciasteczko z noworoczną wróźbą.

Magia świąt tkwi w szczegółach – najpiękniejsze dekoracje na Boże Narodzenie

Wyżej wymienione propozycje to tylko kilka kształtów w jakie możemy ułożyć serwetki na wigilijną ucztę. Poniżej artykułu znajdziecie filmy jak samemu wykonać takie dekoracje w domu. Jest to niezwykle proste rozwiązanie, które nie pochłania cennego czasu. Zapraszamy również do skorzystania z serii dodatków na Święta Bożego Narodzenia, które można znaleźć w naszym sklepie internetowym SwistakPakuje.pl. Życzymy Wam Wesołych Świąt!

Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bądź na bieżąco