Prezenty na Dzień Taty! zobacz ofertę

Opublikowano Dodaj komentarz

Jak zorganizować baby shower? Poradnik

E-zaproszenie na baby shower.

Zorganizowanie udanego baby shower może być zabawnym i emocjonującym przedsięwzięciem. Baby shower to nie tylko uroczystość. To również okazja do wyrażenia miłości, wsparcia i radości dla przyszłej mamy i nadchodzącego dziecka.

20 wskazówek jak zorganizować baby shower

Zorganizowanie udanego baby shower może być zabawnym i emocjonującym przedsięwzięciem. Baby shower to nie tylko uroczystość, ale również okazja do wyrażenia miłości, wsparcia i radości dla przyszłej mamy i nadchodzącego dziecka.

 1. Określ dogodną datę baby shower, która będzie pasować przyszłej mamie i zaproszonym gościom. Może to być kilka tygodni przed przewidywanym terminem porodu. Następnie wybierz odpowiednie miejsce, które może być prywatnym domem, ogrodem, wynajętą salą bankietową lub nawet restauracją.
 2. Sporządź listę gości i zasięgnij opinii przyszłej mamy w kwestii, kogo chciałaby zaprosić. Upewnij się, że zaproszeni będą mieli czas i możliwość przybycia na uroczystość.
 3. Wybierz lub zaprojektuj zaproszenia, które będą pasować do tematu baby shower lub kolorystyki. Pamiętaj o podaniu istotnych informacji, takich jak data, godzina, miejsce, numer telefonu RSVP (potwierdzenia obecności) oraz ewentualnej liście prezentów.
 4. Rozważ wybór tematu, który nada baby shower spójność i urozmaici uroczystość. Na przykład możesz wybrać temat zwierząt leśnych, księżniczek, gwiazd, czy ulubionego filmu. Dobierając dekoracje, użyj kolorów i motywów związanych z wybranym tematem. Dekoracje mogą zawierać balony, girlandy, serwetki, a także przystrojone stoły.
 5. Zastanów się nad menu, które będzie odpowiadać przyszłej mamie i gościom. Możesz zorganizować poprosić gości o przyniesienie potraw, lub zdecydować się na cateringu. Przygotuj przekąski, napoje, ciasta i desery.
 6. Organizacja zabaw i gier to ważna część baby shower. Wybierz gry, które będą zabawne i interaktywne, takie jak zgadywanie płci dziecka, konkursy związane z pieluchami czy quizy na temat przyszłej mamy. Pamiętaj o przygotowaniu nagród dla zwycięzców.
 7. Przygotuj pamiątki dla gości i przyszłej mamy, takie jak magnesy na lodówkę, smycze, kubki z grawerem czy dekoracyjne karty z życzeniami. To miłe upominki, które goście mogą zabrać ze sobą jako pamiątkę z baby shower.
 8. Zorganizuj czas na otwieranie prezentów. Pomoże to przyszłej mamie zobaczyć i docenić wszystkie upominki od przyjaciół i rodziny.
 9. Zadbaj o dokumentację uroczystości. Możesz poprosić kogoś o zrobienie zdjęć lub nagrań wideo, aby uwiecznić te szczególne chwile.
 10. Nie zapomnij o prezencie dla przyszłej mamy. To może być coś symbolicznego, jak bransoletka z grawerem, kwiaty lub prezent, który wyrazi Waszą miłość i wsparcie.
 11. Upewnij się, że uroczystość jest dostosowana do gustu i życzeń przyszłej mamy. Może ona mieć konkretne pomysły na to, jak chciałaby spędzić baby shower.
 12. Opracuj harmonogram uroczystości, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. Warto przewidzieć czas na przywitanie gości, gry, posiłek i otwieranie prezentów.
 13. Po baby shower podziękuj wszystkim gościom za przybycie i prezenty. Możesz to zrobić osobiście, wysyłając kartki podziękowania lub wiadomości e-mail.
 14. Nie zapomnij, że głównym celem baby shower jest zabawa i relaks. Staraj się zorganizować uroczystość w taki sposób, aby przyszła mama mogła cieszyć się tym wyjątkowym dniem w towarzystwie swoich bliskich, bez zbędnego stresu i zmartwień.
 15. Miej plan awaryjny na wypadek nieprzewidywanych okoliczności, takich jak zmienne warunki pogodowe lub niespodziewane opóźnienia. Przygotuj się na różne scenariusze, aby zminimalizować stres.
 16. Upewnij się, że goście czują się komfortowo i mile widziani. Zorganizuj odpowiednie miejsca do siedzenia, zapewniając poduszki lub krzesła. Pamiętaj o dostępie do łazienki i innych udogodnień.
 17. Oprócz tradycyjnych elementów baby shower, jak gry i otwieranie prezentów, możesz wprowadzić inne atrakcje, takie jak stacja do zdobienia body dla niemowląt, fotobudka czy stół z przekąskami.
 18. Wybierz odpowiednią muzykę, która stworzy przyjemną atmosferę podczas uroczystości. Delikatna, relaksująca muzyka lub ulubione piosenki przyszłej mamy mogą dodać wyjątkowego klimatu.
 19. Pamiętaj o dostarczeniu różnych bezalkoholowych napojów, takich jak koktajle owocowe, herbaty czy lemoniady, aby zapewnić gościom różnorodność wyboru i uwzględnić ewentualne ograniczenia.
 20. Zawsze bądź gotowy, aby wesprzeć przyszłą mamę i zadbać o jej komfort. Jeśli potrzebuje chwili odpoczynku lub pomocy w jakikolwiek sposób, zawsze bądź tam, aby pomóc.

Kto i kiedy organizuje baby shower?

Głównym organizatorem baby shower jest zazwyczaj osoba bliska przyszłej mamie, jak najlepsza przyjaciółka, siostra, kuzynka lub matka. Może to być także wspólny wysiłek kilku osób. Istnieje też zwyczaj, że przyszła mama nie jest zaangażowana w organizację swojego baby shower, aby zachować element niespodzianki.

W którym miesiącu ciąży robić baby shower? Przyjęcie organizuje się zazwyczaj w trakcie ciąży, zwykle w drugim lub trzecim trymestrze. Data baby shower może być dostosowana do przyszłej mamy, jednak często organizuje się ją kilka tygodni przed przewidywanym terminem porodu.

Kogo zaprasza się na baby shower?

Zazwyczaj na baby shower są zapraszane osoby, które są bliskie przyszłej mamie i chcą podzielić się jej radością z nadchodzącym przyjściem na świat dziecka. Warto zawsze konsultować listę gości z przyszłą mamą, aby upewnić się, że obecni na uroczystości będą ci, których ona chce mieć przy sobie w tym wyjątkowym dniu.

Rodzice przyszłej mamy, jej rodzeństwo, dziadkowie i inni bliscy krewni to zazwyczaj pierwsze osoby, które są zapraszane na baby shower. Najbliżsi przyjaciele przyszłej mamy są również mile widziani podczas przyjęcia. Jeśli przyszła mama jest członkiem macierzyńskiej grupy wsparcia lub innego związku, z którym dzieli doświadczenia z innymi matkami, to często zaprasza się także te osoby. Jeśli partner przyszłej mamy ma bliskie kobiety w swojej rodzinie, to również można rozważyć ich zaproszenie.

Miejsca na baby shower – gdzie zorganizować?

Baby shower można zorganizować w różnych miejscach, w zależności od możliwości organizatorów oraz przyszłej mamy. Przy wyborze miejsca na baby shower warto brać pod uwagę liczbę gości, budżet oraz dostępność miejsca w określonym terminie. Ważne jest również, aby miejsce było dostosowane do tematu i stylu uroczystości.

 • Wiele baby shower odbywa się w domach organizatorów lub przyszłej mamy. To intymne i prywatne miejsce, które może być ozdobione według własnego pomysłu. W domu można również swobodnie przygotować jedzenie i napoje.
 • Jeśli pogoda na to pozwala i organizujesz baby shower w okresie letnim lub wiosennym, ogród może być idealnym miejscem na uroczystość. Możesz ustawić namiot, dekoracje ogrodowe i stworzyć relaksujący, plenerowy klimat.
 • Wynajęcie sali bankietowej to doskonały wybór, jeśli spodziewasz się większej liczby gości. Są one często dobrze wyposażone, oferują miejsca do siedzenia, a także udogodnienia kuchenne.
 • Restauracje są świetnym miejscem na baby shower, jeśli chcesz zorganizować przyjęcie z pełnym serwisem i smacznym jedzeniem. Możesz zarezerwować prywatną salę lub część restauracji.
 • Kawiarnie lub cukiernie mogą być świetnym miejscem na baby shower, zwłaszcza jeśli przyszła mama jest miłośniczką kawy lub słodkości. Goście mogą delektować się kawą, herbatą i przekąskami.
 • Wynajęcie miejsca w centrum kultury lub klubie może zapewnić przestrzeń na większą liczbę gości i zapewnić różnorodność udogodnień, takich jak nagłośnienie, scena czy parkiet do tańca.
 • Jeśli organizujesz baby shower w miejscu pracy lub w firmowym otoczeniu, sala konferencyjna może być odpowiednim miejscem do zorganizowania uroczystości.
 • Jeśli mieszkasz w okolicy nadmorskiej, plaża może być świetnym miejscem na baby shower.
 • Jeśli chcesz zorganizować weekendowe baby shower, możesz wynająć domek letniskowy lub chatkę w górach, gdzie goście będą mogli spędzić więcej czasu razem.

Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bądź na bieżąco