Prezenty na Dzień Dziecka! zobacz ofertę

Opublikowano Dodaj komentarz

URODZINOWE ZABAWY

Zaproszenie rozłożone. Po lewej stronie jest napis i samochodzik oraz wierszyk. Po prawej stronie na białym tle tekst zaproszenia, który trzeba uzupełnić w pustych miejscach

Urodziny dziecka to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego rodzica, również dzieci, nie tylko te małe, ale i te większe bardzo przeżywają dzień swoich urodzin. W zasadzie jeszcze na dobre nie skończyły się obecne, a one już czekają na następne. I nic w tym dziwnego. W dniu urodzin już od samego rana czuć, że coś wisi w powietrzu, 😉 solenizant staje się najważniejszym członkiem rodziny, jest obsypywany prezentami, na każdym kroku czekają na niego pomysłowe, zorganizowane przez rodziców niespodzianki. Każdemu udziela się cudowna, niepowtarzalna i magiczna urodzinowa atmosfera. Wszyscy są szczęśliwi i podekscytowani.

Urodziny dziecka to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego rodzica, również dzieci, nie tylko te małe, ale i te większe bardzo przeżywają dzień swoich urodzin. W zasadzie jeszcze na dobre nie skończyły się obecne, a one już czekają na następne. I nic w tym dziwnego. W dniu urodzin już od samego rana czuć, że coś wisi w powietrzu, ? solenizant staje się najważniejszym członkiem rodziny, jest obsypywany prezentami, na każdym kroku czekają na niego pomysłowe, zorganizowane przez rodziców niespodzianki. Każdemu udziela się cudowna, niepowtarzalna i magiczna urodzinowa atmosfera. Wszyscy są szczęśliwi i podekscytowani.

Najważniejszym urodzinowym wydarzeniem jest oczywiście przyjęcie urodzinowe, nie ma lepszego prezentu. :D. Przyjęcie, na którym wraz z koleżankami i kolegami Wasze dziecko będzie mogło spędzić czas w atrakcyjny i ciekawy dla niego sposób. Dla każdego małego solenizanta najważniejsi goście to jego rówieśnicy, oraz inne starsze lub młodsze dzieci. Warto o tym pamiętać i tak zaplanować uroczystość, aby Wasze dziecko mogło z nimi spędzić ten radosny i wyjątkowy dzień. Dzieci w przeciwieństwie do dorosłych chcą “już być duże”. Na przyjęciu urodzinowym dziecko staje się nie tylko królem całej imprezy, ale również jej gospodarzem, jak prawdziwy dorosły. ? Warto w odpowiedni sposób mu to uświadomić. Wtedy z pewnością zupełnie inaczej podejdzie do całego wydarzenia. Kto wie może nawet pomoże Mamie przy doborze dekoracji i dodatków urodzinowych. A te jak wiadomo są kluczową sprawą przy takim przedsięwzięciu jakim jest organizacja przyjęcia urodzinowego.

Każde dziecko ma swój wymarzony i ulubiony motyw, kolor, ukochanego bohatera. Warto urodziny zorganizować w takim właśnie stylu. Uwzględniając to co Wasza pociecha lubi najbardziej. W końcu czego się nie robi dla dzieci. ? W tej kwestii trendy zmieniają się z sezonu na sezon, ale są takie motywy, które zawsze podobają się małym dziewczynkom lub chłopcom i nie tylko. Jeżeli chcecie sprawić radość swojej córeczce, a na pewno chcecie, ? polecamy bardzo popularne i uwielbiane przez wszystkich jednorożce.

Niezbędne dekoracje urodzinowe i dodatki z jednorożcem, sprawdzą się podczas organizacji każdego wymarzonego przyjęcia urodzinowego.

Na urodziny dla chłopca proponujemy natomiast imprezę tematyczną w pirackich klimatach. Wszyscy mali i więksi chłopcy je uwielbiają.

Podczas przygotowywania przyjęcia urodzinowego należy pamiętać o kilku dodatkach, których nie może zabraknąć. Jednym z nich są ciekawe zaproszenia na urodziny, które warto wysłać lub wręczyć zaproszonym gościom odpowiednio wcześniej. Dla dziecka wręczenie zaproszeń ulubionym koleżankom i kolegom to będzie świetna zabawa. Piękne zaproszenia urodzinowe z pewnością zachwycą i zachęcą zaproszonych gości do przybycia na zorganizowanie przez Was przyjęcie.

Kolejnym bardzo ważnym i niezwykle efektownym dodatkiem są balony. Warto dobrać je do stylu w jakim organizujemy przyjęcie. Najfajniejsze balony urodzinowe dla dzieci potrafią zmienić przestrzeń Waszego domu lub ogrodu nie do poznania.

Bardzo ważna jest również dekoracja stołu urodzinowego, w którego centralnym punkcie oczywiście znajdzie się tort urodzinowy. Prostą a zarazem efektowną i ciekawą dekoracją są toppery na tort. Piękny stół z zachwycającym tortem od razu przykuje uwagę wszystkich zaproszonych gości, dla dziecka będzie to powód do dumy, a dla Mamy dobra okazja aby dać wyraz swoim dekoracyjnym zamiłowaniom.

Jeżeli organizujemy imprezę urodzinową warto pomyśleć o odpowiednich zabawach, które uatrakcyjnią czas spędzony na przyjęciu. Dzięki odpowiednio dobranym i ciekawie zaplanowanym zabawom mali uczestnicy będą wspominać ten dzień długo i z wielkim uśmiechem na twarzy. ? Po powrocie do domu na pewno opowiedzą wszystko rodzicom i rodzeństwu, lub innym koleżankom i kolegom. Jak zapewne dobrze wiecie dzieci najlepiej uczą się i poznają świat przez zabawę i rożnego rodzaju zajęcia artystyczne i manualne. Młody dziecięcy umysł jest bardzo chłonny, błyskawicznie się uczy, każde doświadczenie, wydarzenie, spotkanie i czynność, natychmiast przetwarza na skojarzenia i pojęcia, które składają się na obraz otaczającego świata. Najlepsze urodzinowe gry i zabawy dla dzieci to takie, które będą rozwijały przydatne w życiu każdego z nas umiejętności. Gry i zadania zespołowe uczą współdziałania z drugim człowiekiem, wspólnego planowania i szukania rozwiązań, ale nie tylko mogą nauczyć odpowiedzialności za powierzone zadanie, odpowiedzialności za innego uczestnika zabawy, lub empatii i opiekuńczości.

Bardzo fajną, ponad czasową zabawą dla dzieci są kalambury, kategorie i hasła mogą być związane z ulubionymi dziecięcymi bajkami i ich bohaterami. Kolejnym świetnym pomysłem jest wspólne poszukiwanie skarbu, lub wspólne rozwiązywanie zagadki detektywistycznej. Niezbędnymi rekwizytami podczas organizacji takiej zabawy są: mapa terenu, pozostawione w tajemniczych schowkach małe karteczki z podpowiedziami lub/i zadaniami do wykonania, przypadkowo pozostawione ślady i poszlaki, no i przede wszystkim skarb lub poszukiwany przedmiot. Trofeum, które zdobędzie ta grupa, która jako pierwsza rozwiąże wszystkie zagadki i wypełni wszystkie zadania. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie nagród i nagród pocieszenia dla obu grup ?

A co dla dzieciaczków, o artystycznym usposobieniu? Tych co to najpierw nauczyły się malować a potem chodzić i mówić, ? zajęcia plastyczne i im pokrewne będą idealnym rozwiązaniem. Takie zabawy rozwijają poczucie estetyki i piękna, wyobraźnię, abstrakcyjne myślenie, kształtują w dziecku niezbędną w życiu dorosłym umiejętność szerokiego postrzegania świata, siebie samego a także sytuacji, w których się znajduje, oraz całego wachlarza możliwości kształtowania tych sytuacji. Dla tych najmniejszych berbeci najlepsze będą oczywiście malowanki i kolorowanki. Dla troszkę większych wspólne malowanie i tworzenie jednego rysunku. Może to być np. pociąg. Podczas takiej zabawy każde dziecko rysuje jeden wagonik. Solenizant może narysować lokomotywę. Po zakończonej zabawie powstanie cudowny pociąg, którym w wyjątkowy sposób udekorujemy dziecięcy pokoik.

Dla najstarszych dzieci proponujemy bardziej zaawansowane warsztaty. Możesz zaproponować im jakiś temat, np. kolor zielony albo promień słońca, lub powiew wiatru. Hasło kluczowe uruchomi wyobraźnię i zmotywuje młodych artystów do działania. Po zakończeniu zabawy każde dziecko jeżeli chce, może opowiedzieć dlaczego tak a nie inaczej zobrazowało dane zjawisko. Prace uczestników warto powiesić w honorowym widocznym dla wszystkich gości miejscu.

Dla bardziej wymagających dzieci proponujemy wspólne tworzenie plakatu urodzinowego lub magicznej księgi pamiątkowej. Wypełnianie księgi pamiątkowej to będzie świetna zabawa. Każde dziecko będzie miało do dyspozycji strony, na których będzie mogło podpisać się, napisać coś od siebie, namalować lub np. zostawić odcisk swojej rączki. ? ? ? Niektóre strony dzieci mogą uzupełnić wspólnie. Wyjątkowa i niepowtarzalna księga gości, księga pamiątkowa z urodzin to będzie wspaniała pamiątka nie tylko dla dziecka, ale i dla jego rodziców.

Dla starszych dzieci z powodzeniem można zorganizować wyjątkowy w swoim rodzaju plener fotograficzny. Proponuję rozdać młodym fotografom jednorazowe aparaty fotograficzne, będzie to ciekawa alternatywa dla używanego na co dzień smartfona. Warto zamienić urodziny w warsztaty fotograficzne i pozwolić dzieciom na uchwycenie tego co wydarzyło się na przyjęciu. Przy takim przedsięwzięciu niezastąpione okażą się zabawne rekwizyty do sesji fotograficznej. Potem można urządzić wystawę zdjęć a najpiękniejsze umieścić w specjalnie przygotowanym do tego albumie. Taki album do zdjęć będzie niezastąpioną pamiątką.

Dla spokojniejszych dzieciaczków i tych nieco starszych, takich które uwielbiają skupić swoją uwagę na konkretnym zadaniu, polecamy wspólne układanie puzzli, lub gry planszowe. Obecnie rynek oferuje dużą ilość bardzo ciekawych i rozwijających gier planszowych dla dzieci. Są gry, które przybliżają dziecku otaczający je świat, są i takie, które uruchamiają wyobraźnię. Bardzo fajne i popularne są quizy tematyczne np. quizy o tematyce historycznej, przyrodniczej, ukazujące wszechświat, lub przybliżające budowę ludzkiego ciała. Takie zabawy nie tylko uczą, również rozwijają umiejętność logicznego i strategicznego myślenia.

Dla troszkę starszych dzieci i o dziwo nie tylko dziewczynek, bardzo fajnym pomysłem na zabawę są zajęcia kulinarne, np. wspólne wypiekanie babeczek. To kolejna okazja aby dzieci mogły zrobić coś ciekawego czym na co dzień zajmują się tylko dorośli. ? Wypiekanie ciasteczek i dekorowanie ich to będzie dopiero wyczyn dla małych kucharzy. Bez trudu namówisz ich na przygotowanie ciasta i samodzielne udekorowanie go kolorowymi posypkami i zabawnymi karteczkami na patyczkach. Podczas takiej zabawy przydatne okażą się również kolorowe foremki papilotki do muffinek. Dzieciom z pewnością spodobają się babeczki umieszczone w tak niezwykłych foremkach. Dla dzieciaczków to będą niezapomniane chwile. Każdy maluch będzie mógł swoją muffinkę zabrać do domu i pochwalić się nią przed rodzicami.

Najlepsze zabawy to takie, w których każdy uczestnik otrzymuje upominek w postaci drobnej zabawki lub samodzielnie wykonanej ozdoby. Należy jednak pamiętać aby pokazać dzieciom, że to nie sama “nagroda” jest ważna i że tak naprawdę najfajniejszy jest sam proces twórczy i wspólnie spędzony czas. Idealnie byłoby gdyby rodzice na urodzinowe atrakcje mogli poświęcić cały weekend. Mając do dyspozycji całe dwa dni można zorganizować naprawdę wiele ciekawych niespodzianek i wydarzeń. Wyżej wymienione zabawy, bez większych trudności zorganizujecie samodzielnie w domu, lub na zewnątrz np. w ogrodzie. Drodzy rodzice, ? wszystko w Waszych rękach!

Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bądź na bieżąco