Prezenty ślubne dla Pary Młodej zobacz

Opublikowano Dodaj komentarz

Jaki wybrać prezent na dzień dziadka i babci?

Każdego roku w styczniu, kolejne kartki w kalendarzu wyznaczają święta wszystkich dziadków. W tym czasie wnuczęta spieszą z życzeniami, pamiętając także o drobnym upominku. Mimo iż z ust Seniorów często słyszy się, że ten nie jest dla nich najważniejszy, ale sama obecność młodszego pokolenia, to drobny podarunek zawsze wywołuje łzy wzruszenia, zainteresowanie lub śmiech. Prezent na dzień babci powinien ją rozpieścić, tak jak to ona rozpieszcza swoje wnuczęta na co dzień. Prezent na dzień dziadka natomiast może być nieoczywisty, ponieważ dziadkowie zawsze zrobią “coś” z niczego i we wszystkim znajdą alternatywną użyteczność. Jakie prezenty dla babci i dziadka są najbardziej popularne?

Każdego roku w styczniu, kolejne kartki w kalendarzu wyznaczają święta wszystkich dziadków. W tym czasie wnuczęta spieszą z życzeniami, pamiętając także o drobnym upominku. Mimo iż z ust Seniorów często słyszy się, że ten nie jest dla nich najważniejszy, ale sama obecność młodszego pokolenia, to drobny podarunek zawsze wywołuje łzy wzruszenia, zainteresowanie lub śmiech. Prezent na dzień babci powinien ją rozpieścić, tak jak to ona rozpieszcza swoje wnuczęta na co dzień. Prezent na dzień dziadka natomiast może być nieoczywisty, ponieważ dziadkowie zawsze zrobią “coś” z niczego i we wszystkim znajdą alternatywną użyteczność. Jakie prezenty dla babci i dziadka są najbardziej popularne?

 

Prezent na dzień babci – bo każda babcia jest jedyna

Ludzie mogą być różni, ale babcie są zawsze wyjątkowe. Nie wiedzieć jak one to robią, ale zawsze znajdą czas, aby wysłuchać; wiedzę, którą się dzielą oraz ogromne pokłady miłości, którymi uspokajają i uszczęśliwiają. Babcię można znaleźć w kuchni, do której przywodzą zapachy; w ogródku, gdzie oddaje się pielęgnacji roślin lub zaszytą w ciszy prywatnego warsztatu krawieckiego, uskuteczniając drobne poprawki w odzieży. Bywają także babcie głodne przygód, które korzystają z nowości technologicznych, jakich nie mogły doświadczać w czasach swojej młodości. I jak tu nie kochać babci?

 

Gadżet dla babci

Chcąc kupić oryginalny prezent na dzień babci, warto w ukryciu podpatrzeć jej zainteresowania, aby w tym ważnym dniu, móc ją zaskoczyć. Można także posłużyć się kilkoma podpowiedziami:

 

czekolada dla babci i inne słodkości, które nie są banalne – kosteczka czekolady, którą niegdyś częstowała babcia, może teraz odwrócić swoje role i uraczyć podniebienie Seniorki. Słodki grzeszek, opakowany w nietuzinkowy papierek na pewno zachwyci i wzruszy. Styczniowe święto warto osłodzić także bombonierką z krówkami lub ozdobnym słoikiem pełnym dobroci;

 

skrzynka z prezentami, które seniorzy lubią najbardziej, czyli – przydatnymi. Elegancka, drewniana skrzynka może mieć także funkcję spersonalizowanej kartki, ponieważ pod jej wiekiem znaleźć się mogą własne życzenia, składane od serca. A co w środku? Zdrowe łakocie, które babcie uwielbiają. Herbatki, na które tak chętnie wpadają wnuczęta. Bo gdzie można wypić tak aromatyczną herbatę, jak nie u babci? Oprócz tego małe słoiczki miodów. Seniorki uwielbiają dodawać je do swoich wypieków lub napojów;

 

drewniana deska do krojenia warzyw i owoców z wypalonym grawerem – niby prosty, kuchenny przedmiot, a jakie może mieć znaczenie dla babci, kiedy wypalony na nim został spersonalizowany napis. Każdorazowemu przygotowywaniu posiłków będzie towarzyszył nieśmiały uśmiech i przywołanie w myślach, ukochanego wnuka.

Prezent na dzień dziadka – niby nic, a jednak “coś”

Dziadkowie z reguły lubią się “ulatniać” – zakładają na nos okulary i idą majsterkować, schodząc z oczu swoim małżonkom. Można ich zatem spotkać we własnych warsztatach, garażach lub pomieszczeniach gospodarczych, a gdy kryjówki zostaną odkryte, wnukom powierza się prośbę “tylko nie mów Babci, że mnie tu widziałeś!”. Dziadkowie czasem z wyglądu mogą sprawiać wrażenie surowych, ale na widok swoich wnuków, ich serce się roztapia, uśmiech wchodzi na twarz, a w głowie od razu rodzą się szalone pomysły na wspólną zabawę. Seniorów zatem chce się docenić, kupując wyjątkowy prezent na dzień dziadka.

 

Prezenty dla dziadka, które wywołają uśmiech

Dziadek we wszystkim znajdzie pomysł na “drugie życie”, dlatego wiele prezentów, które są mu podarowane, szybko znajduje swoje miejsce w alternatywnych funkcjach gospodarczych. Szukając ciekawych pomysłów na podarunek dla dziadka, warto rozpatrzyć poniższe propozycje:

 

skrzynki narzędziowe z grawerem, które z pewnością staną na honorowym miejscu w warsztacie każdego Seniora. Dziadkowie, którzy z natury są majsterkowiczami, na pewno ucieszą się z takiego prezentu, który poukłada ich “garażowe” narzędzia, segregując je w jednym miejscu. Nie można zapomnieć o wytłaczanej na prezencie dedykacji – ta będzie zawsze przypominała o pomysłowym wnuku;

 

słój pełen słodkich krówek – z Dziadkami – jak z dziećmi. Oficjalnie stronią od słodyczy “bo wysoki cukier”, “bo cholesterol”, “bo trzeba dbać o zdrowie”, ale kiedy ukradkiem podpatrzy się zasób ich warsztatowych szuflad, można być pewnym, że znajdą się w nich cukierki, albo papierki. Krówki to natomiast słodycze z tradycją, dlatego ich smak na pewno będzie bliski wszystkim Seniorom. Dodatkowo nie można zapomnieć o gustownym słoiku, który na pewno zmieści liczne śrubki, kołki lub inne, garażowe bibeloty;

 

śmieszny kubek z napisem, który na pewno będzie towarzyszył dziadkom wieczorami. Wtedy to właśnie zmęczeni całodniową “dłubaniną” Seniorzy lubią usiąść w fotelu, rozwiązać parę krzyżówek i delektować się aromatem ulubionej herbaty. Ta natomiast nigdy nie będzie smakowała tak dobrze, jak z kubka podarowanego od pamiętającego wnuka.

Niespotykana relacja – Dziadkowie i Wnuki

Fenomen Babci i Dziadków polega na tym, że są jak drugoplanowi bohaterowie, bez których życie byłoby jednak puste. Babcie i  Dziadkowie nigdy się nie narzucają, nie oczekują, nie żądają. Wydaje się, że żyją własnym życiem i nie chcą ingerować w funkcjonowanie swoich wnuków, ale kto na własne oczy nie przekonał się o tym, że kiedy młodsze pokolenie pojawia się w drzwiach, oczy Dziadków nagle jaśnieją, a opowiadane historie, słuchane są z największym zaciekawieniem?

 

Przemyślany prezent

O Babciach i Dziadkach powinno się pamiętać każdego dnia, ale styczeń przypomina o nich w sposób szczególny. Drobny upominek, symbolizujący wdzięczność i szacunek wnuków, jest dla Seniorów szczególnie wzruszającym wyróżnieniem, który zawsze wywoła uśmiech. Dziadkowie doceniają każdy gest, a zwłaszcza ten, podarowany od serca. Zanim zatem kupi się drobne akcesoria prezentowe, warto na chwilę usiąść i zastanowić się, co tak naprawę ucieszy Seniorów. Pewne jest, że sama obecność wnuków w dniu ich święta, będzie powodem do świętowania, czyli zaparzenia aromatycznej herbaty, zakosztowania domowego ciasta, a w barku zawsze znajdzie się jakaś prywatna naleweczka.

Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bądź na bieżąco