Prezenty na Komunię! zobacz ofertę

Opublikowano Dodaj komentarz

Pięć pomysłów na Halloween – dekoracje i dodatki na przyjęcie halloweenowe dla dzieci i dorosłych

Pięć pomysłów na Halloween, które są najbardziej popularne i proste w przygotowaniu. Są to jednocześnie sposoby na organizację niezapomnianego przyjęcia z okazji Święta Duchów. Korzystając ze sprawdzonych patentów, masz gwarancję, że upiorne fetowanie odniesie zamierzony skutek. Dorośli będą świetnie się bawić, a dzieciaki zbiorą jak najwięcej łakoci, ponieważ nikt nie odważy się zaryzykować stanięcia w obliczu halloweenowego żartu. A strach to przecież skutek uboczny zabawy z duchami! 

Pięć pomysłów na Halloween, które są najbardziej popularne i proste w przygotowaniu. Są to jednocześnie sposoby na organizację niezapomnianego przyjęcia z okazji Święta Duchów. Korzystając ze sprawdzonych patentów, masz gwarancję, że upiorne fetowanie odniesie zamierzony skutek. Dorośli będą świetnie się bawić, a dzieciaki zbiorą jak najwięcej łakoci, ponieważ nikt nie odważy się zaryzykować stanięcia w obliczu halloweenowego żartu. A strach to przecież skutek uboczny zabawy z duchami!

Czy odważysz się zorganizować samodzielnie przyjęcie dla większej ilości osób? Skąd zaczerpnąć inspiracje na przebrania, dekoracje domu, dekoracje stołów, akcesoria i atrakcje? Bez tych pięciu czynników urządzenie spotkania halloweenowego byłoby utrudnione. A niemożliwe bez głównej bohaterki – wręcz symbolu Halloween – dyni. Cała reszta zależy od dobrej woli i widzimisię duchów, mar, widziadeł, strzyg, czarownic i innych upiornych postaci żywcem wyjętych z planu horroru. 

Przyjęcie dla dorosłych nie jest aż tak wymagające w organizacji. Wyzwaniem jest za to spotkanie halloweenowe, w którym wezmą udział dzieci. Maluszków, zwłaszcza tych najmłodszych, nie można aż nadto wystraszyć, a raczej przekonać ich, że Halloween to zabawa. Atrakcje halloweenowe pomagają dzieciom oswoić się z elementami nadprzyrodzonego świata i uczą je szacunku do życia, zarówno w kwestii troski o żywych, jak i pamięci o tych, co odeszli. Jeśli nie wiesz, jakie halloweenowe dekoracje i które halloweenowe ozdoby zdadzą egzamin podczas zorganizowanej zabawy w twoim domu, zapytaj ekipę Świstaka. Świstak Pakuje wszystko – prezenty, dekoracje i akcesoria. Chętnie zapakuje dla ciebie swoje pomysły na Halloween. 

5 pomysłów na Halloween

Jakie pięć najbardziej popularnych pomysłów na Halloween pojawia się podczas urządzania przyjęcia w domu, czy ogrodzie w Polsce? Dokładnie takie, jak w krajach, z których przywędrowało Święto Duchów. Przypada ono na noc z 31 października na 1 listopada, a tradycja święta sięga czasów sprzed 2 tysięcy lat. Zapoczątkowali ją Celtowie, a kontynuowana była przez kraje anglosaskie, jak: Anglia, Szkocja, Irlandia, Francja, czy Walia. Według wierzeń, w noc duchów otwierają się wrota między światem żywych i umarłych, a dusze osób, które odeszły ze świata żywych w bliskiej przeszłości, wracają, aby zadośćuczynić wyrządzone za życia krzywdy. Aby przygotować się na wizytę z zaświatów, celebrujący zakładali maski, kostiumy lub malowali twarze, w celu wystraszenia złych duchów. Dla dobrych dusz był przewidziany posiłek. To właśnie stąd pojawił się współczesny zwyczaj psikusa lub cukierka od duchów, a raczej przebranych za nie – uczestników przyjęcia Halloween.

Znasz już pokrótce genezę upiornego święta. Czas byś poznał pięć pomysłów, które urozmaicą czas i zwiększą atrakcyjność twojego przyjęcia halloweenowego. Pięć pomysłów na Halloween to:

 • przebrania i kostiumy na Halloween,
 • dekoracje domu i ogrodu na Halloween,
 • dekoracje stołów halloweenowych,
 • akcesoria na Halloween,
 • zabawy i atrakcje na Halloween.

Halloween – dlaczego dynia?

Nie ma Halloween bez dyni. Święto jest połączone z pękatym pomarańczowym warzywem tak jak igła z nitką, czy pająk w parze z pajęczyną pod sufitem. W święto Halloween dynie drąży się i wycina w ich skórze wzory, przypominające twarz wykrzywioną grymasem. Wewnątrz warzywa umieszcza się świeczkę i tworzy się dyniowy lampion. To rytuał znany wszystkim dzieciakom z amerykańskich filmów. Zwyczaj wycinania dyni i robienia z niej lampionów, choć przywędrował ze Stanów Zjednoczonych, swoje korzenie ma w celtyckich legendach. 

Historia zaczyna się od złodziejaszka i rzezimieszka Jacka. Zawarł on pakt z diabłem, dzięki któremu po śmierci jego dusza nie trafiła do piekła. Na skutek zła wyrządzonego za życia łotra, jego dusza nie dostała się też do nieba, dlatego został skazany na wieczną wędrówkę. By rozjaśnić ciemność, oświetlał drogę lampionem wykonanym z rzepy. W miarę upływu lat i zwiększania się emigracyjnej fali Irlandczyków do USA, legenda zamerykanizowała się. Rzepę zastąpiła dynia – typowo amerykańskie warzywo, które do dziś jest uprawiane masowo przez farmerów. A dyniowe lampiony to niezaprzeczalny symbol Halloween i najbardziej popularna dekoracja halloweenowa.

Halloweenowe dekoracje – rodzaje

Każdy ma inny patent na halloweenowe dekoracje. Rodzaje ozdób są rozmaite, ale ich cechą wspólną jest upiorność, charakterystyczna dla Halloween. Niektóre są DIY, a niektóre możesz zamówić jako gotowy produkt. Dekoracje z dyni na Halloween możesz przygotować samodzielnie. W internecie znajdziesz mnóstwo tutoriali i poradników na temat wycinania dyni. Wycinać można nie tylko twarze, wyszczerzone zęby, ale również inne kształty – na przykład koci pysk, łeb psa, oblicze skrzata lub wiedźmy, albo charakterystyczną postać ducha. Dekoracje z papieru na Halloween możesz również wykonać własnoręcznie. Pomysłowy banner DIY z napisem Halloween bądź inną treścią, związaną z upiornym świętem nadaje się wyśmienicie do  zawieszenia w pokoju, w którym bawią się goście lub w ogrodzie, po którym biegają psocące dzieciaki w pogoni za cukierkami.

Dekoracje na Halloween dla dzieci

Dekoracje na Halloween dla dzieci mają bardziej żartobliwy i mniej upiorny wizerunek niż te przygotowywane z myślą o dorosłych Halloweenowiczach. Na każdym dziecięcym przyjęciu furorę robią balony. Mają kształt dyni, nietoperza, ducha, napisu: Boo, a nawet tańczącego szkieletu. Pozwala to dzieciom oswoić się z lękami przed koszmarami, widziadłami i duchami. Świetną metodą terapeutyczną jest piniata, przygotowana z myślą o Halloween. Podwieszona pod sufitem zwabi dzieciaki na poczęstunek i przerwę w zabawie: Cukierek albo psikus. Gdy strącą piniatę, obsypie ich deszcz cukierków! Tania zdobycz i to bez konieczności wymyślania żartu lub psikusa. Bang!

Jakie jeszcze mogą być straszne dekoracje na Halloween przygotowane z myślą o najmłodszych?

 • pajęczyna ozdobna,
 • torebki na słodycze w nietoperze,
 • pudełka na słodycze w kształcie trumienek,
 • świeczki w kształcie pływających oczu.

Widząc takie ozdoby halloweenowe dzieciaki będą zachwycone i lepiej zmotywowane do wymyślania sąsiedzkich psikusów.

Dekoracje na Halloween dla dorosłych

A co z dekoracjami na Halloween dla dorosłych? Czy znajomych, sąsiadów i przyjaciół przestraszą dekoracje domu, upiorne bannery w ogrodzie i porozwieszane pod sufitem pajęczyny? Czy będą się dobrze bawić? Nie obawiaj się o rozrywkę w takim gronie! Wystarczy krwisty horror, mocniejsze trunki w karafkach w kształcie trupich czaszek, odpowiednie kostiumy i makijaże. Takiej ekipie nie objawi się żaden duch, a żaden szkielet nie wyskoczy znienacka z szafy. Lepiej pomyśl o tym, co przyszykować do konsumpcji w noc duchów, dyniowych lampionów i psikusów czyhających za rogiem. Przygotuj nie tylko łakocie, ale zadbaj również o efektowne dekoracje stołów na Halloween.

Dekoracje na Halloween stołu i candy baru

Co wymyślić, żeby ozdobić stoły, przy których fetują goście oraz candy bar dla najmłodszych? Nieodzowne będą:

 • serwetki w czarne nietoperze lub czarno-białe paski,
 • papierowe talerzyki w złote nietoperze,
 • papierowe talerzyki w kształcie różowej dyni,
 • kubeczki papierowe BOO!,
 • słomki czarno-białe lub złote,
 • bieżnik w czarno-białe paski.

Czarno-białe pasy są eleganckie, ale kojarzą się także z więzieniem dla zmarłych dusz i potępieńców. Odpowiedni rekwizyt na tak upiorną okazję! Nietoperze budzą strach zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, a dynia – nawet ta różowa – kojarzy się wyłącznie ze świętem Halloween. A co można wymienić wśród słodkich dekoracji? Dekoracje cukiernicze! Halloween nie mogłoby się odbyć bez słodkich wypieków w strasznych odsłonach ozdabiających candy bar. Babeczki z przekrwionymi oczami, muffiny duszki, obślizgłe zielone galaretki i ciasteczka z wróżbą na Halloween. Chińskie łakocie z wróżbą w odświętnej malinowej odsłonie nie tylko są pyszne, ale są dodatkową atrakcją wieczoru.

Atrakcje i kostiumy na Halloween

Halloweenowa impreza to nie tylko duchy, przesądy i horrory. Niecodzienna okazja wymaga niecodziennej oprawy. Jakie kostiumy można założyć, aby przebranie było zarazem straszne i zabawne? Upiorny poczet przebierańców otwierają szkieletory, zombie, duchy, czarodzieje, czarownicy, zbrodniarze i postaci kostuchy w różnych konfiguracjach stylistycznych. Wymyślne stroje uzupełniają dekoracje na Halloween. Kostiumy dla dzieci to najczęściej przyjazne duszki, zmysłowe czarodziejki, magowie lub pękate dynie. 

Atrakcją dla dorosłych są maratony horrorów, a dla dzieci zabawa w Cukierek albo Psikus. Modną odsłoną zabawy i atrakcji jest możliwość wręczenia ciasteczka z wróżbą w halloweenowej edycji lub urządzenia wieczoru wróżb halloweenowych – przepowiednią będą zainteresowani nie tylko żywi uczestnicy imprezy, ale i przedstawiciele z zaświatów. Strach się bać! Jesteś gotowy na wyzwanie? Odważysz się na Halloween?

Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bądź na bieżąco