Opublikowano Dodaj komentarz

Prezent edukacyjny dla dziecka – TOP 5 najlepszych pomysłów, które znajdziesz na swistakpakuje.pl

Pierwsza encyklopedia dla dzieci z imieniem na okładce. Edukacyjny prezent dla dziecka.

Dziecko to niezliczone pokłady energii i pomysłów. Wulkan energii i kopalnia pomysłów. To dziecko ma 5 różnych pomysłów na minutę i tryska kreatywnością. Ponadto chłonie otaczający świat jak gąbka i jest czuły na każdy, nawet najmniejszy bodziec. Spraw, aby każda chwila jego życia była nie tylko zabawą, radością i przyjemnością, ale także możliwością nauki. Przy poszukiwaniach idealnego prezentu dla dziecka warto pomyśleć o takim, który będzie miał charakter edukacyjny, ponieważ nauka przez zabawę to czas spełniony, wypełniony i cenny. W naszym sklepie oczywiście znajdziesz bogatą ofertę na prezenty dla dzieci, i to na każdą możliwą okazję. W tym wpisie postaramy się podsunąć pomysł na prezent edukacyjny dla kilkulatka. Dla chłopca i dziewczynki, na każdą okazję.

Czym jest prezent edukacyjny dla dziecka?

Aby zacząć poszukiwania odpowiedniego prezentu edukacyjnego, warto poznać jego znaczenie. Prezent edukacyjny to taki, który oprócz tego, że będzie atrakcyjną zabawką dla dziecka, czymś, co zapełni jego czas i pochłonie uwagę, ale także wniesie ze sobą możliwość nabycia nowych umiejętności czy zdobywanie wiedzy. Prezent edukacyjny to więc podarunek, który dzięki zabawie jednocześnie będzie kształcić dziecko, pobudzać jego zmysły, rozbudowywał umiejętności czy wzbogacał wiedzę na dany temat. W tym wpisie przedstawimy Wam nasze propozycje na prezenty dla dzieci, które mają cechy zabawek edukacyjnych.

1. Książka dla dzieci

Czy może być coś piękniejszego niż wspólne czytanie z dzieckiem książek? Ich omawiania i przyglądanie się obrazkom, które nawiązują do treści? Książka to taki prezent, który możesz dziecku podarować, jak jeszcze będzie maluszkiem, które nie umie czytać. Najpierw z rodzicami, a potem, gdy nauczy się czytać, z pewnością nie raz sięgnie po książkę z ulubionymi bajkami. Dla nieco starszych dzieci możecie odważyć się na coś nieco poważniejszego. Ilustrowana encyklopedia dla dzieci to także znakomity prezent, o znamionach edukacyjnego. Dociekliwy kilkulatek chętnie będzie pochłaniał informacje o świecie. Sięgając po kompendium wiedzy, które zostało wydane specjalnie dla dzieci, macie gwarancję, że treść będzie dla małego czytelnika przystępna i łatwa to zapamiętania. Kolorowe ilustracje i fotografie ponadto pozwolą od razu dziecku kojarzyć przeczytane informacje z obrazkiem, który do nich nawiązuje.

Talia 16 kart z zadaniami do wykonania przez dzieci. Zabawa na urodziny dziecka. Wnętrze encyklopedii dla dziecka. W środku kartki z kolorowymi obrazkami i ciekawymi treściami.
Pierwsza encyklopedia dla dziecka. Książka z imieniem na okładce. Grafika mapy świata, różowa kolorystyka. Książeczka z bajkami personalizowana z grafiką Piraci , idealny prezent dla dziecka na urodzinki, chrzest

2. Gry, puzzle i układanki

W tej grupie znajduje się moc propozycji na ciekawe upominki dla dzieci. Zarówno gry planszowe, jak i zręcznościowe, układanki i łamigłówki. Wszystkie z wymienionych propozycji wpływają korzystnie na rozwój koncentracji, zwinności, refleksu i logicznego myślenia. Super propozycją więc będą puzzle. Ciekawe są takie, które po ułożeniu będą przedstawiały zdjęcie, na którym  jest dziecko wraz z Tobą czy rodzicami podczas wakacji. Domino? Któż nie lubi układać domino? Te legendarne czarne kafelki z białymi kropeczkami to gra, która łączy pokolenia. Dziecko dzięki tej niepozornej układance będzie rozwijało swoje logiczne myślenie.

 

gra domino w grawerowanym pudełku Puzzle dla dorosłych w postaci kształtów zwierzątek. Wyjątkowy prezent na wiele okazji.
Jenga prezent dla rodziny w personalizowanym woreczku z nazwiskiem rodziny. Talia 16 kart z zadaniami do wykonania przez dzieci. Zabawa na urodziny dziecka.

 

 

3. Zeszyty, notatniki i książki do kreatywnych zapisów

Czyż nie jest wspaniale, jak dziecko marzy i wyznacza swoje cele? Fajnie by było, zatem, aby miało miejsce na swoje tajemne plany. Personalizowany notatnik z imieniem na okładce, czy księga na opowiadania dla małych pisarzy otworzą im drzwi do świata słowa. Pamiętajmy, że dzieci uwielbiają rzeczy, które są owiane tajemnicą, a także takie, które są ich osobistą własnością, do której nikt inny nie ma dostępu. Dzięki arkuszom na sekretne zapiski dzieci będą mogli przelewać swoje myśli na papier. A tym samym kształcić i szlifować pismo oraz wyobraźnię. Notatnik z imieniem dziecka na okładce to także znakomite miejsce dla małego malarza na jego prace plastyczne.

 

 

4. Skarbonki personalizowane

Sama skarbonka może nie jest stricte przedmiotem o cechach zabawki, ale jest podarunkiem, który niesie ze sobą pewne przesłanie. Dzięki dekoracyjnej skrzynce o wyjątkowym, przestrzennym wyglądzie możecie przekazać maluszkowi wiedzę o tym, że nie zawsze wszystko przychodzi samo. Niezwykła skarbonka z imieniem dziecka na szybce będzie dodatkową motywacją. Jeśli wiedziecie, o czym marzy dziecko, możecie go za sprawą skarbonki zaznajomić, z tym że na niektóre przyjemności należy zapracować. Oszczędzanie pieniędzy, których rezultatem będzie możliwość zakupu wymarzonej zabawki, roweru czy deskorolki to znakomita forma nauki o wartości pieniądza. Dzięki temu maluch będzie mógł poznać wartość pieniędzy i nauczyć się oszczędzania, a także szlifowania swojej cierpliwości. Transparentna szybka na przedzie skarbonki, dzięki której widać zawartość, czyli wrzucone do środka pieniążki będzie motywowało dziecko do dalszego zbierania i oszczędzania.

Biała ramka skarbonka 3d z napisem na szybce z pleksi kasa na nową deskorolkę. W tle widać tułów, z fragmentem longboardu.

Skarbonka 3D ze zwierzakami z dżungli i napisem na szybce na spełnienie marzeń

 

5. Zestawy do samodzielnego złożenia DIY

Dzieci uwielbiają wyzwania, dlatego zestawy do samodzielnego złożenia idealnie się sprawdzą. W zależności od zainteresowań, wieku oraz płci dziecka możecie sięgnąć po naprawdę ciekawe zestawy. Dziewczynki uwielbiają ozdoby i błyskotki. Zestaw koralików do robienia bransoletek, zawieszek i breloczków z pewnością ucieszą małe projektantki. Zestaw do lepienia z gliny bądź klocki dla małych rzeźbiarzy, architektów i konstruktorów rozwinie ich zmysł kreatywnego myślenia przestrzennego. Dziecko będzie mogło wykazać się kreatywnością i smykałką do prac manualnych.

 

Mikrofon florystyczny do słodkich aranżacji.

Tekturowy domek wiejski do pokolorowania i samodzielnego złożenia. Duży, z możliwością wejścia do środka.

Nauka przez zabawę

Pamiętaj, dziecko można zasypać górą fascynujących prezentów, które niebawem zostaną rzucone w kąt i szybko odejdą w zapomnienie. Oczywiście dzieci z dnia na dzień rozwijają się i kształcą swoje upodobania, więc i ich zainteresowanie zabawkami może się zmieniać. Warto jednak pomyśleć o podarunku dla dziecka, które nawet jeśli będzie się cieszyło jego zainteresowaniem tylko przez chwilę, to coś pożytecznego do jego życia w tym jednym momencie mimo wszystko wniesie. Mamy nadzieję, że nasz krótki wpis o tym, co możesz podarować dziecku na urodziny, Dzień Dziecka czy w nagrodę zainspiruje Cię do znalezienia takiego o cechach prezentu kreatywnego.

W naszym świstakowym sklepie znajdziesz książki, encyklopedie, albumu, notatniki i skarbonki, które wyróżnia personalizacja. Dzięki temu nasze produkty wyróżniają się! Sięgając po edukacyjny prezent dla dziecka z naszej oferty, masz pewność, że będzie to szczególny podarunek. Encyklopedia sygnowana imieniem z pewnością stanie się ulubioną pozycją w dziecięcej biblioteczce. Pudełko domino z podpisem? Oczywiście będzie świadczyło o tym, do kogo należy! Notatnik z podpisem na okładce być może stanie się pierwszym miejscem na tajemne notatki małego konstruktora. Personalizowana skarbonka być może rozwinie w dziecku zmysł bankowca, który w przyszłość zasłynie na rynku jako świadomy i odpowiedzialny inwestor? Pamiętaj, dzieci czerpią inspiracje z dorosłych i z otaczającego ich świata. To czego będzie się uczyło od pierwszych chwil życia, zależy od małych drobiazgów, ogromu wkładu i mądrego zaangażowania dorosłych. 😉

Zapraszamy do naszego sklepu swistakpakuje.pl gdzie znajdziesz wyjątkowe prezenty edukacyjne dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *