Prezenty na Dzień Taty! zobacz ofertę

Opublikowano Dodaj komentarz

Ciekawe pomysły na udekorowanie świątecznego stołu.

Kieszonki na sztućce w kształcie czapki św. Mikołaja zestaw 10 sztuk.

Dekoracje świąteczne w wielu domach są niezwykle ważnym elementem. To one w głównej mierze tworzą wyjątkowy klimat tych magicznych dni w roku. Szczególnie warto zadbać o elegancką dekorację stołu świątecznego, przy którym bardzo często rodzina spędza większą ilość czasu. W tym przypadku nie tylko ważne są symbole świąteczne, ale też przede wszystkim kolorystyka. Świstak radzi, na co warto zwrócić szczególną uwagę przy przygotowywaniu dekoracji stołu na święta.

Dekoracje bożonarodzeniowe na stół – zaaranżuj miejsce rodzinnych spotkań

Okres Bożego Narodzenia jest szczególnym czasem, na który większość z nas czeka z utęsknieniem. Wpływ na to mają również ozdoby i symbole świąteczne, które tworzą wyjątkowy klimat, przypominający nam o nadchodzącym Bożym Narodzeniu. Wszyscy z nas natomiast są w stanie wymienić kilka z symboli, kojarzących się właśnie z tymi świętami. Warto więc użyć ich do aranżacji świątecznego domu, w tym szczególnie stołu, by nadać całości ciepłego i wyjątkowego klimatu. Stół jest bowiem centralnym punktem, przy którym spotyka się rodzina podczas kolacji wigilijnej, by spędzić ze sobą czas i cieszyć się swoją obecnością. Dlatego, aby zadbać o niepowtarzalny, świąteczny klimat, warto przygotować szczególną dekorację, która stworzy wyjątkową przestrzeń na stole. Dekoracje na Boże Narodzenie mogą być wykonane własnoręcznie lub zakupione w zaprzyjaźnionym sklepie.

Jedną z oryginalniejszych dekoracji stołu na Boże Narodzenie może być zastawa stołowa w kształcie gwiazdek czy choinek. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku stołu niewielkich rozmiarów. Zastąpienie klasycznej zastawy, talerzy czy kieszonek na sztućce tymi świątecznymi, połączy praktyczne rozwiązanie ze świątecznym przyozdobieniem stołu. W dekoracji świątecznego stołu może nas ograniczać jedynie wyobraźnia, dlatego też możesz połączyć ze sobą elementy, które kojarzą się z Bożym Narodzeniem a w duecie ze sobą będą tworzyły spójną całość. Dzięki temu dekoracja będzie budziła zachwyt i podziw.

Podpowiadamy, jak zrobić dekoracje świąteczne na stół

Własnoręcznie wykonana dekoracja świąteczna stołu z pewnością będzie dla Ciebie powodem do dumy. Chcąc więc wykonać taką dekorację, warto odpowiednio wcześnie zaplanować, jak będzie ona wyglądać i w jakiej kolorystyce zostanie utrzymana. Dodatkowo ważne jest też odpowiednie zagospodarowanie miejsca, tak, by przybyli goście mieli wystarczającą przestrzeń dla siebie. Planując stworzyć wyjątkową ozdobę na stół, warto przygotować sobie wszystkie elementy – mogą to być świeczki na paterze, które zapalone dadzą efekt ciepłego i przytulnego wnętrza. Alternatywą dla nich może być światło w postaci lampek choinkowych.

Chcesz stworzyć dekorację, której aromat będzie roznosił się w całym pomieszczeniu? Nic prostszego. Wystarczy, że przekroisz pomarańczę na pół i wbijesz w nią goździki. Jest to nie tylko naturalna ozdoba. Dzięki aromatowi woń pomarańczy zmieszanej z goździkami będzie się utrzymywać przez długi czas w całym pomieszczeniu. Pomarańcze możesz ustawić bezpośrednio na stole bądź też na drewnianych krążkach, aby całość prezentowała się naturalnie.

Kolorystyka dekoracji świątecznej stołu

Barwy, które zastosujemy podczas dekorowania stołu na Boże Narodzenie powinny być jedną z pierwszych ustalonych kwestii. W zależności od upodobań możesz zdecydować się na klasyczną kolorystykę lub tę nieco bardziej oryginalną. Do klasycznych kolorów z pewnością możemy zaliczyć biel, mocno nasyconą czerwień, granat czy butelkową zieleń. Pamiętaj jednak, by całość była spójna z aranżacją danego pomieszczenia. Możesz zdecydować się na kolor obrusu w jednym z tych odcieni. W ten sposób dekoracja będzie miała elegancki i szykowny design. Jednym z oryginalniejszych pomysłów kolorystycznych jest wybranie elementów złota. Kolor nie tylko kojarzy się ze świętami, ale może też być znakomitym przedłużeniem świąt aż do sylwestra. W ten sposób będziesz mieć gotową dekorację sylwestrową. Aby ten akcent kolorystyczny znalazł się na Twoim stole wystarczy, że wybierzesz serwetki w kolorze złota czy chociażby sztućce. To nie tylko oryginalny, ale też bardzo praktyczny pomysł.

Dekoracje na stół świąteczny – inspiracje

Świstak radzi, by przygotowując świąteczną dekorację stołu pamiętać przede wszystkim o tym, co jest najważniejsze w czasie tego wyjątkowego okresu. Dlatego też radzimy, by w dekorację świąteczną wpleść jak najwięcej naturalnych akcentów, jak chociażby gałązki choinki czy suszone owoce. Nie mniej ważny jest elegancki świąteczny obrus, który bez wątpienia jest bazą dla całej dekoracji. Oczywiście, nie można zapominać o oświetleniu, które da przyjemne uczucie ciepła i błogiego nastroju. Nieważne przy tym, czy będą to świąteczne lampki, czy też świece z przyjemnie skrzypiącym knotem. Możesz też rozważyć ustawienie na stole małych personalizowanych prezentów na święta Bożego Narodzenia dla swoich najbliższych. Odpowiednio zapakowane będą dopełniały świąteczną dekorację stołową.

Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bądź na bieżąco