Prezenty na Dzień Taty! zobacz ofertę

Opublikowano Dodaj komentarz

Jaki prezent na dzień nauczyciela? 5 niezawodnych pomysłów

prezent na dzień nauczyciela

Pomysł na prezent na dzień nauczyciela – to nasza misja na dziś. Postanowiliśmy przygotować listę idealnych upominków z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przypada 14 października. Oprócz inspiracji i porad, o które prosicie podczas kontaktu z nami (“co na dzień nauczyciela?”, “jaki prezent na dzień nauczyciela?”), przedstawimy krótką historię edukacji, czyli skąd tradycja obdarowywania nauczycieli w Polsce i czy hierarchia szkolnictwa ma znaczenie przy wyborze konkretnego prezentu. Zapraszamy do lektury!

Pomysł na prezent na dzień nauczyciela – to nasza misja na dziś. Postanowiliśmy przygotować listę idealnych upominków z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przypada 14 października. Oprócz inspiracji i porad, o które prosicie podczas kontaktu z nami (“co na dzień nauczyciela?”, “jaki prezent na dzień nauczyciela?”), przedstawimy krótką historię edukacji, czyli skąd tradycja obdarowywania nauczycieli w Polsce i czy hierarchia szkolnictwa ma znaczenie przy wyborze konkretnego prezentu. Zapraszamy do lektury!

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu szkoła to tylko przykry obowiązek, niemniej jesteśmy w tym drugim obozie – to przecież wspaniałe lata przeżyte z kolegami i koleżankami, a z niektórych znajomości wywiązują się przyjaźnie na całe życie. To okres pełen wzlotów i upadków, owszem, ale niezwykle kształtujący świadomość i… kształcący człowieka. 14 października to data ważna przede wszystkim dla oświaty.

Dzień Nauczyciela – skąd i w jakim celu?

To święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów, które obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, która zajęła się solidnym reformowaniem systemu szkolnictwa w naszym kraju. Artykuł 74 ustawy Karty Nauczyciela nie pozostawia cienia wątpliwości: “W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych”. Fun fact: 5 października obchodzony jest niezależnie Światowy Dzień Nauczyciela, który w Polsce hucznie świętują nauczyciele akademiccy.

Co kupić nauczycielowi na Dzień Nauczyciela? – zainspiruj się

Z pewnością co roku zastanawiasz się, co można kupić na Dzień Nauczyciela, żeby uciec od powtarzalności i zaskoczyć pedagogów niebanalnym rozwiązaniem. W zależności od tego, czy decydujesz się na indywidualny prezent, czy wspólny upominek od całej klasy, warto odejść od utartych schematów i zapomnieć o kwiatach, które tracą swoją żywotność na rzecz czegoś trwalszego, co sprawi radość Twoim nauczycielom. Do najpopularniejszych upominków zaliczają się personalizowane notatniki z wygrawerowanym imieniem nauczyciela – to zarówno fajny gadżet, jak i praktyczny przedmiot szczególnie w zawodzie pedagoga.

Miło jest dołączyć kartkę z życzeniami, np. z zabawną grafiką przedstawiającą nauczyciela w roli superbohatera. Taki przyjemny akcent z krótkim wpisem od serca z pewnością zostanie doceniony. Jeśli Twój nauczyciel uwielbia spełniać się kulinarnie, dobrym pomysłem jest zakup spersonalizowanej deski do serów, a jeśli kocha sport i akurat trenuje w Twojej szkole jakąś drużynę, genialnym pomysłem jest przygotowanie okładki magazynu sportowego z wizerunkiem Twojego nauczyciela i krzykliwymi nagłówkami artykułów związanymi z działalnością pedagoga. Wciąż niekwestionowanym numerem jeden pozostaje… kubek. Nieodłączny element każdego nauczyciela, dla którego czas spędzony nad klasówkami bez co najmniej jednego kubka kawy nie ma sensu.

 

1. Skrzynka z miodem – podziękowanie – elegancka skrzynka z przegródkami została wykonana z jasnego, naturalnego drewna. To doskonały pomysł na prezent dla ulubionego nauczyciela. Nauczyciela, który nierzadko staje się nie tylko edukacyjnym przewodnikiem, ale także serdecznym przyjacielem i wsparciem dla uczniów na co dzień. Skrzynka z miodami z pewnością sprawi mu ogromną przyjemność i będzie miłą pamiątką na długie lata. Zawartość skrzynki to trzy miody udekorowane etykietami “Na cierpliwość”, “Na osłodę” oraz “Na ukojenie nerwów”, a także jutowym sznurkiem zawiązanym w kokardkę. Wieko pudełka ozdobione jest spersonalizowaną etykietą z imieniem nauczyciela oraz specjalnym podziękowaniem od ucznia lub całej klasy.

2. Kubek “Najlepszy nauczyciel przy tablicy” – kubek to bardzo uniwersalny prezent, który nigdy się nie nudzi. Klasyczne rozwiązanie, idealne dla nauczyciela, którego kubek jest nieodłącznym elementem. Wygodne ucho kubka pozwala na komfortowe korzystanie z naczynia. Zdobiony wesołą grafiką, przedstawiającą uśmiechniętego nauczyciela przy tablicy, na dole widnieje napis “Najlepszy nauczyciel”, natomiast na górze jest miejsce na personalizację – imię Twojego nauczyciela. Kubek jest trwały, solidny i wyjątkowy dzięki indywidualnemu charakterowi.

3. Kubek “Dla najlepszej nauczycielki” – spersonalizowana propozycja z piękną grafiką na białym kubku – radosny obrazek nauczycielki z uczniami, na dole widnieje napis “najlepsza nauczycielka”, natomiast do góry jest miejsce na wpisanie imienia pedagożki. Taki kubek jest świetnym pomysłem dla nauczycielki, która jest wzorcem dla swoich uczniów i wkłada mnóstwo wysiłku w kształcenie oraz wychowanie podopiecznych.

4. Kubek “Latająca książka” – wyjątkowy kubek z kolorową i radosną grafiką, która przedstawia ucznia lecącego na książce, natomiast z drugiej strony widnieje napis “Trzeba mieć wielkie serce, by kształcić młodych ludzi”. Taki spersonalizowany (imię nauczyciela na kubku) prezent to doskonała okazja do podziękowania nauczycielowi za codzienny trud wkładany w nauczanie i wychowywanie uczniów.

5. Kubek “Wielkie serce” – uniwersalny prezent zarówno dla nauczyciela, jak i dyrektora szkoły. Kubek z napisem “Trzeba mieć wielkie serce, by kształcić młodych ludzi” mówi sam za siebie. Dzięki niemu uczeń może wyrazić swoją wdzięczność za trud wkładany codziennie przez nauczyciela w nauczanie i wychowywanie podopiecznych. Kubek jest biały, klasyczny, z wygodnym uchem. Napis drukowany elegancka i gustowną czcionką. Pod napisem znajduje się subtelne, urocze serduszko.

Dzień Nauczyciela nie jest kolejnym zwykłym dniem w roku. To uroczysta data, którą pamiętają wszyscy uczniowie – czas pięknej celebracji edukacji narodowej, ale i wspaniałych więzi, jakie tworzą się między uczniami a nauczycielami. To, jaki prezent wybierzesz indywidualnie lub z całą klasą, zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli wciąż się wahasz, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru.

Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bądź na bieżąco