Prezenty na Komunię! zobacz ofertę

Opublikowano Dodaj komentarz

Prezent na Sylwestra – jaki wybrać dla bliskiej osoby?

Impreza sylwestrowa, która poprzedza przywitanie Nowego Roku, jest pełna radości, emocji i wzruszeń. Wydawać by się mogło, że to zwykły dzień, który tylko kończy miniony rok w kalendarzu. To jednak zostawienie w tyle wydarzeń, które w minionych miesiącach mogły nieść ze sobą zadowolenie, smutek, satysfakcję lub przemyślenia. Sylwester jest więc małym, spodziewanym przełomem w życiu każdego człowieka, dlatego wszyscy lubią go spędzać w gronie bliskich i przyjaciół. Wspólna zorganizowana zabawa lub kameralne spotkanie w domu to także świetna okazja, aby podarować komuś prezent na Sylwestra. Jak go wybrać i czym się kierować?

Impreza sylwestrowa, która poprzedza przywitanie Nowego Roku, jest pełna radości, emocji i wzruszeń. Wydawać by się mogło, że to zwykły dzień, który tylko kończy miniony rok w kalendarzu. To jednak zostawienie w tyle wydarzeń, które w minionych miesiącach mogły nieść ze sobą zadowolenie, smutek, satysfakcję lub przemyślenia. Sylwester jest więc małym, spodziewanym przełomem w życiu każdego człowieka, dlatego wszyscy lubią go spędzać w gronie bliskich i przyjaciół. Wspólna zorganizowana zabawa lub kameralne spotkanie w domu to także świetna okazja, aby podarować komuś prezent na Sylwestra. Jak go wybrać i czym się kierować?

Sylwestrowe prezenty nie muszą być wyszukane. Wręcz przeciwnie. Nie jest to bowiem uroczystość, która zobowiązuje do obdarowywania się kosztownościami. Celem małych podarunków jest przede wszystkim podziękowanie za wspólnie przeżyty rok lub życzenia wyrażone spersonalizowanym gadżetem, który w symboliczny sposób zwróci uwagę na to, na czym warto się skupić w nadchodzącym czasie. Jak wiadomo, Sylwester jest czasem postanowień noworocznych. Ciekawy prezent może być na przykład motywacją w działaniach. Obdarować można każdego – przyjaciela, chłopaka lub krewnego, będąc pewnym, że ten gest będzie niezapomnianą pamiątką i emocjonalnym wejściem w Nowy Rok.

Prezenty z przesłaniem

Decydując się na podarowanie komuś prezentu na Sylwestra, można w jego wyborze kierować się żartobliwą lub całkiem poważną formą symboliki. Będzie to łatwe zadanie w chwili, kiedy osoba jest kimś bliskim, z kim spędza się sporo czasu i zna się jej szczególne cechy charakteru. Wśród polecanych upominków wyróżnić można:

– zegary, będące idealnym przesłaniem dla ciągle spóźnionych i zabieganych osób, żyjących na pełnych obrotach. Nowy Rok jest idealnym momentem na powiedzenie sobie “STOP” i chwilowe zwolnienie tempa. Upominki mogą być spersonalizowane, dzięki czemu zawsze będą przypominały o darczyńcy, odmierzając kolejne godziny wspólnej znajomości;

– skarbonki – Nowy Rok dla wielu jest datą graniczną, od której chcą zacząć odkładać pieniądze. Nie ma zatem lepszego prezentu, jak skarbonka, która może być podarowana pod przymusem zapełnienia do kolejnego Sylwestra. Wśród najczęściej wymienianych postanowień są bowiem plany wymiany auta, wyjazdu na upragnione wakacje lub zakupu nowego telewizora;

– waga łazienkowa – czasem pół żartem, pół serio; czasem zupełnie poważnie; a jeszcze czasem z przekąsem postanawia się w Nowym Roku zrzucić dodatkowe kilogramy. Ten cel pojawia się głównie u płci pięknej, choć panowie często nie potrafią mówić o tym głośno. Wiedząc jednak o takim zamierzeniu, ale jednocześnie znając osobę na tyle, by mieć pewność o jej dystansie do samego siebie, można zdecydować się na zakup wagi łazienkowej. Oferta tych gadżetów jest niezwykle atrakcyjna i sprawia, że wyskakujące cyfry, przestają się liczyć. Oryginalny design ubarwiony jest śmiesznym mottem, które rozwesela. A jak wiadomo – śmiech spala kalorie.

Dla kuchennych smakoszy i profesjonalistów

Każdy w gronie znajomych posiada osobę, która lubi gotować. Nie ważne czy jej to wychodzi, czy nie, ale jest to sposób na spędzanie wolnego czasu, uprzyjemnianie spotkań z bliskimi lub po prostu ćwiczenie własnych umiejętności. Prezent na Sylwestra dla takiej osoby musi być związany z kuchnią i jej rytuałami. Wartymi rozpatrzenia pozycjami są:

drewniane deski do krojenia lub podawania serów – wydają się oczywiste i mało oryginalne, ale kiedy zostaną spersonalizowane, nabierają zupełnie innego charakteru. Dedykowanym napisem, wypalonym na drewnianej desce może być myśl, jaką chce się przekazać bliskiej osobie lub szczególna we wspólnym życiu data. Pewnym jest, że taki prezent na Sylwestra wywoła wiele wzruszeń i radości;

– kubki – to ponadczasowe akcesoria kuchenne, które zawsze się przydadzą. Jeśli jednak zostaną opatrzone specjalną dedykacją, będą gwarancją, że każdorazowe upajanie się aromatyczną herbatą, będzie przywodziło na myśl, sylwestrowe wspomnienia;

– fartuchy kucharskie to bardzo oryginalny pomysł na prezent, który będzie doceniony przez zawodowych, jak i amatorskich szefów kuchni. Fartuch może zostać w zabawny sposób spersonalizowany lub wybrany spośród gotowych wzorów, charakteryzujących się śmiesznym napisem;

patery na ciasto – domowe cukiernictwo może być opatrzone oryginalną dedykacją, skupioną na paterze do wypieków. Oprócz dedykowanych słów darczyńcy, jakie można wygrawerować na spodzie naczynia, patery odznaczają się bardzo eleganckim designem i użytecznością. Wiedząc zatem, że bliska osoba lubi piec, ponieważ każda wizyta u niej to ekspozycja samodzielnych wypieków, warto zdecydować się na zakup obracanej patery, która z pewnością posłuży.

Podarunek dla łasuchów

Każdorazowo, dobrym prezentem na Sylwestra będą słodkości. Każdy je uwielbia, choć nie wszyscy się do tego przyznają. Nie ma jednak takiego, który nie skusiłby się od czasu do czasu na kosteczkę wysokogatunkowej czekolady lub nadziewanej pralinki z bombonierki. Słodkie grzeszki od zawsze wywołują niekontrolowany uśmiech, a odruchem bezwarunkowym jest wyciąganie ręki w ich kierunku. Jeśli więc nie ma się pomysłu na oryginalny prezent, warto kupić słodycz, która rozpuści swój urok na podniebieniu przyjaciela lub ukochanej osoby.

Prezenty praktyczne

Drugą, lubianą grupą prezentów są takie upominki, które będą używane, a nie tylko zasilą półkę z kolekcją figurek, maskotek lub obrazków. Kalendarz podarowany na Sylwestra ma bardzo symboliczny charakter, a jednocześnie cechuje się ponadczasową użytecznością. Wiedząc, że osoba używa go na co dzień, nie ma się co zastanawiać. Miłym i zabawnym akcentem “od siebie” może być dedykacja umieszczona na przodzie okładki lub zaznaczenie wspólnych, ważnych dat, które zmuszą do celebracji lub spotkania przy winie.

Nie ma wątpliwości, że otrzymywanie prezentów jest miłe, ale obdarowywanie nimi sprawia jeszcze więcej satysfakcji i radości. Każda okazja może być dobra, ale Sylwester jest czasem, w którym wspólnie można podsumować miniony rok i życzyć sobie, aby kolejny był jeszcze lepszy. Prezent może być natomiast skromnym, symbolicznym dodatkiem.

Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bądź na bieżąco